Paznokcie hybrydoweZIELONA BAKTERIA: co to jest i jak sobie z nią poradzić?

Infekcja paznokci nigdy nie jest przyjemna, ale na szczęście zielona bakteria jest jedną z chorób paznokci, którą można dość łatwo wyeliminować. Dowiedz się, co jest przyczyną "zieleni" na paznokciach i jak możesz zapewnić sobie lub swoim klientom bezpieczeństwo w przyszłości./

Czym jest zielona bakteria?

W świecie medycyny i nauki zielona bakteria jest znana jako pseudomonas aeruginosa. W salonie częściej określa się ją mianem zielonej bakterii. Niezależnie od nazwy, jest to nieestetyczna infekcja bakteryjna, która sprawia, że klienci salonów wpadają w panikę.

Infekcja bakteryjna pseudomonas może wystąpić pomiędzy lakierem hybrydowym, żelem lub akrylem a naturalną płytką paznokcia. Niektórzy błędnie klasyfikują zieloną bakterię jako pleśń, ale w rzeczywistości pleśń nie jest patogenem człowieka.

Od lat w przemyśle paznokciowym używa się terminu "pleśń", aby opisać to, co najprawdopodobniej jest bakterią pseudomonas. Zielony kolor widoczny na paznokciach, który jest często mylony z pleśnią, jest produktem ubocznym infekcji i jest wywoływany głównie przez odchody bakterii.

Ten rodzaj bakterii jest powszechnie kojarzony z paznokciami, ale może również osiedlać się w innych częściach ciała, w tym w oczach. Jest to powszechne w środowisku, a czasem nawet spotykane w gorących strefach klimatycznych.

Jak powstaje zielona bakteria?

Ryzyko zielonej bakterii może być zwiększone przez zapowietrzenie paznokci i dostanie się w nie wilgoci. Pokrycie płytki paznokcia lakierem tworzy środowisko prawie beztlenowe, w którym bakterie te się rozwijają. Wytwarzają one ciemnozieloną substancję - zielony kolor, który widać na paznokciach.

Pseudomonas może powstać, jeśli bakterie były na płytce paznokcia i nie zostały dokładnie oczyszczone przed nałożeniem lakieru na paznokieć, lub jeśli bakterie w jakiś sposób dostały się między płytkę paznokcia a produkt po opuszczeniu salonu przez klienta.

Zielona bakteria zwykle wpływa na paznokieć, który jest już uszkodzony lub ma onycholizę (oddzielenie od łożyska paznokcia) lub paronychię (stan, który często powoduje zapalenie, ropa i ból w i wokół naskórka).

Zdecydowana większość infekcji, które występują na paznokciach bez oznak zapowietrzeń, jest wywoływana przez nieodpowiednie wykonanie stylizacji. Na przykład, jeśli klientka dotknie paznokciami twarzy, a płytka paznokci nie są ponownie odtłuszczone, szanse na infekcję ogromnie rosną. Drugą najczęstszą przyczyną jest brak należytej higieny w salonie – używanie pilników na wielu klientkach a także niesterylizowanie narzędzi. Zielona bakteria jest silnie zaraźliwa.

Jak wyleczyć zieloną bakterię?

Aby pomóc pozbyć się z płytki paznokcia zakażenia, usuń stylizację, lekko zbuforuj zieloną plamę, i usuń całą wilgoć z paznokcia za pomocą cleanera. Na paznokcie nałóż primer kwasowy, który wytrawi paznokcie ze wszelkich zanieczyszczeń. Wszystkie narzędzia, które miały kontakt z zarażonymi paznokciami natychmiast wyrzuć do kosza lub poddaj sterylizacji w autoklawie. Należy poinstruować klienta, aby utrzymywał płytkę w czystości i suchości przez cały czas oraz by nosił rękawice, gdy ma ręce w wodzie lub używając domowych środków czyszczących. Polecamy również udanie się do lekarza, który przepisze odpowiednie leki.


Copyright © 2019 paznokcie 2019