Blog kosmetycznyJak usunąć plamy po lakierze do paznokci z ubrań w 4 krokach

Samodzielne wykonywanie manicure i pedicure w domu ma same plusy. Same oszczędności są głównym atutem. Jednakże, wiąże się to z pewnym ryzykiem – rozlanym lakierem do paznokci na bluzce czy spodniach! Zastanawiasz się jak usunąć lakier do paznokci ze spodni, koszuli czy t-shirtu? Przeczytaj nasz poradnik a dowiesz się jak łatwo usunąć plamy po lakierze.

Krok 1: Schłodź miejsce wypadku

Przyłóż kostkę lodu do powstałej plamy by lakier zastygł. Mokry lakier jest znacznie cięższy do usunięcia ponieważ może się rozprzestrzeniać i wniknąć głębiej w tkaninę. Następnie lekko dotknij opuszkiem palca miejsca, aby sprawdzić czy lakier stwardniał przed przejściem do następnego etapu.

Krok 2: Usuń nadmiar lakieru

Teraz, gdy lakier wyschnął powinno być Ci łatwo go usunąć. Użyj pęsety i lekko podważ brzeg plamy i zacznij bardzo delikatnie odrywać ją od tkaniny. To ile lakieru uda Ci się zdjąć w tym etapie zależy od wielkości plamy i jej grubości.

Krok 3: Czyszczenie

Czystą, miękką ściereczką (najlepiej działa mikrofibra) delikatnie przetrzyj poplamiony obszar za pomocą zmywacza do paznokci na bazie acetonu. Dobrze jest najpierw przetestować roztwór w niewidocznym miejscu ponieważ niektóre barwniki użyte do farbowania tkaniny mogą zostać rozbielone przez aceton. Metoda ta jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku tkanin naturalnych, takich jak bawełna i len, i może również sprawdzać się na wielu tkaninach syntetycznych, takich jak nylon i poliester. Jednak niektóre delikatne i wysokiej jakości tkaniny, takie jak jedwab i wełna, mogą ulec zniszczeniu, gdy wchodzą w interakcję ze zmywaczem do paznokci.

Krok 4: Wypierz jak zwykle

Po dokładnym wyczyszczeniu obszaru i zmniejszeniu plamy, nadszedł czas, aby wyprać tkaninę. Użyj wysokiej jakości detergentu do prania i upewnij się, że pralka jest ustawiona na pobór tylko zimnej wody. Po praniu powieś ubranie na wieszaku i pozostaw do pełnego wyschnięcia.

Jeśli plama nadal jest widoczna weź ubranie do profesjonalnej pralni.


Copyright © 2019 paznokcie 2019